Spesialpris!
7 599,20
Hent-i-Butikk Sjekk lagerstatus
- Opptil 22?kW ladeeffekt
- Smart strøm- og fasebalansering
- Robust 7m Type?2-kabel
- Les mer...
- Sammenlign
Handlinger
- Beskrivelse
- Produktdetaljer
- Miljøparametere
- ETIM
- Kundeomtale
- Spørsmål og svar
- Innhold
- Dokumentasjon
- Lagerstatus
Easee Charge Up passer alle elbiler. Den er utviklet i Norge og bygget for trygg og smart lading hjemme. Med opptil 22kW ladeeffekt, automatisk justering til strømnettet og kompakt design, er den både praktisk og elegant. Laderen har innebygde sikkerhetsfunksjoner som oppfyller alle krav, inkludert DC-overvåkning. Den tåler krevende værforhold (IP54) og kan brukes både inne og ute.
Namron ladekabel Mode 3 Type 2 til Type 2 32A 3-fas 7m gjør ladingen enkel og fleksibel. Den støtter ladeeffekt opp til 22kW, er robust bygget og har standardisert Type2-kontakt som passer i hele Europa. Kabelen leveres med beskyttelseshette for kjøretøysiden.
Elbillading er nå en del av Eva strømstyring og dermed kan du som Eva-bruker styre lading fra Easee og Zaptec ladebokser. Forskjellen på å lade smart og å lade når du kommer hjem fra jobb kan være på over 2000 kroner i året. I Eva Strømstyring genereres ladeplanen automatisk basert på strømpris, ladebehov og planlagt avreisetidspunkt. Du har alltid full oversikt over ladeplanen og alltid muligheten for manuell overstyring. Du kan spare mye penger på å lade smartere!
Teknisk beskrivelse
Easee Charge Up har ladeeffekt opptil 22kW, støtter 1- og 3-fas lading og har automatisk fasebalansering. Den er utstyrt med WiFi, Bluetooth og 4G LTE-M for tilkobling, samt RFID for brukeridentifisering. Innebygget 30mA AC- og 6mA DC-beskyttelse. Kapslingsgrad IP54. Driftstemperatur -30 til +50°C.
Namron ladekabelen er 7 meter lang, støtter opptil 32A 3-fas lading (22kW), har Type2-kontakter i begge ender, er robust mot mekanisk slitasje, og tåler allsidig bruk både på offentlige ladere og hjemme.
Funksjonalitet
Easee Charge Up tilpasser ladehastighet etter bilens kapasitet og strømtilgjengelighet. Den har last- og fasebalansering, samt integrert smartstyring via app. Ladekabelen gir fleksibilitet til å lade på ulike plasser rundt laderen, med pålitelig strømoverføring.
Bruksområde
Egnet for hjemmelading av alle elbiler. Passer i garasje, på husvegg eller på stolpe, både innendørs og utendørs. Kabelen kan brukes på alle ladestasjoner med Type?2-kontakt, både privat og offentlig.
Montering
Laderen monteres på vegg eller stolpe med medfølgende bakplate. Installasjon skal utføres av autorisert elektriker. Kabelen kobles enkelt til ladestasjonen og bilen.
Forbehold
Elektroimportøren anbefaler at kunder som har installert eller vurderer å installere en elbillader, installerer separat jordfeilvern 30?mA Type A RCD for hver ladestasjon, uavhengig av om ladestasjonen leveres med dette integrert. Dette er for å sikre optimal beskyttelse og sikkerhet ved bruk av elbilladeren.
Relevante emneord
Mode 3
Mode 3 lading foregår ved tilkobling med spesialtilpasset kontakt for lading av elektriske biler. Denne kontakten har tre faseledere, jord og en pilotkontakt. Pilotkontakten fører en tone som styrer ladestrømmen, fra bilen til ladeboksen. Kontakten er bygget for å tåle høy belastning over lengre tid, og vil tåle den belastningen ladingen fører til.Mode 3 lading består av en egen ladeboks som er montert fast på veggen. Kabelen fra boksen til bilen kan være avtakbar eller fastmontert. Hjemme benyttes vanligvis ”på vegg boks” med fast kabel som plugges i bilen. Der mode 3 ladepunktet kan benyttes for nyere biler skal det alltid installeres Mode 3 ladepunkt med type 2 kontakt. Det finnes nemlig minst tre forskjellige typer ladekontakter på bil ( type 1, type 2 og Tesla). Benytt fast ladekabel hjemme og på jobb - løs ladekabel på offentlig ladestasjon. Grunnen er fare for tyveri av løs kabel og håndtering av fast kabel samt forskjellige kontakter i bil.
Mode 3 ladeutstyr har et ladestøpsel som er designet for å tåle den høye belastningen en elbil representerer. Mode 3 lading kan gjøres med e`n-, to- og trefase. Mode 3 støpsler kan også håndtere DC.
I en Mode 3 ladeinstallasjon er det viktig å ha en egen kurs med 30mA jordfeilbryter, type B. Hvis ladeboksen inneholder jordfeilbryter kan jordfeilbryter for kursen sløyfes. Ladeenheten monteres fast på veggen, og det må tas hensyn til ytre påvirkning ved plassering. Hvis kabelen er en del av boksen burde oppheng for kabelen monteres, slik at den ikke blir kjørt over. Boksen må også plasseres slik at den matcher bilens ladekontakt, tenk også på at andre biler har kontakten på et annet sted. Ha lang nok kabel til å kunne lade alle typer biler men forbered mulig oppheng av kabel over bilen; ladekontakten på bilen kan være i front, venstre bak, høyre bak, venstre foran eller høyre foran. Det laveste punktet for en stikkontakt skal være mellom 0,5 og 1,5 meter over bakken.