Shelly PRO 2 PM • 4542671

Shelly PRO 2 PM

-+
Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.
  • DIN-skinnemontering
  • 2-kanals smartrelé
  • Effektmåling per kanal
  • 16 A per utgang
  • WiFi og LAN
  • Les mer...
  • Fungerer med

    Virker med Homey Pro Virker med Homey Virker med Shelly Cloud

    Del av Smarthusløsning

    • Dokumentasjon

      • FDV
      • Produktblad
      • Brukerveiledning

Shelly Pro 2PM er et profesjonelt 2-kanals smartrelé for DIN-skinne med innebygd energimåling på hver kanal. Enheten er utviklet for styring, automatisering og overvåking av elektriske installasjoner i både boliger og næringsbygg. Med to separate reléutganger kan brukeren styre to uavhengige belastninger samtidig, samtidig som energiforbruket måles og registreres individuelt for hver kanal. Produktet støtter WiFi, Ethernet LAN og Bluetooth, noe som gir fleksible tilkoblingsmuligheter og høy driftssikkerhet i profesjonelle installasjoner.


Teknisk beskrivelse

Shelly Pro 2PM er et enfaset smartrelé med to uavhengige reléutganger, begge dimensjonert for belastninger opptil 16 A, med en samlet maksimal belastning på 25 A. Enheten har integrert energimåling for hver kanal og gir detaljert oversikt over strømforbruk og belastning i sanntid. Produktet monteres på standard DIN-skinne og er utstyrt med WiFi, Ethernet LAN og Bluetooth for stabil kommunikasjon. Den har innebygd webgrensesnitt for lokal administrasjon og støtter KNXnet/IP, appstyring og integrasjon med en rekke smarthus- og automasjonssystemer. Enheten er også utstyrt med overopphetingsvern, overstrømsvern, overspenningsvern og overbelastningsvern.


Funksjonalitet

Shelly Pro 2PM kombinerer intelligent reléstyring med avansert energiovervåking og er spesielt godt egnet for installasjoner som krever kontroll over flere elektriske kretser. Hver kanal kan styres og overvåkes separat, noe som gir detaljert innsikt i energiforbruket. Enheten støtter styring av rulleskodder, markiser, porter, persienner, gardinsystemer og andre toveis motorer. Med WiFi, LAN og Bluetooth kan produktet integreres sømløst i både smarthjem og profesjonelle byggautomasjonsløsninger. Lokalt webgrensesnitt, appstyring og støtte for KNXnet/IP gir stor fleksibilitet for både installatører og sluttbrukere.


Bruksområde

Shelly Pro 2PM passer til styring av belysning, varmeinstallasjoner, elektriske apparater, ventilasjon, pumper og motoriserte løsninger som rulleskodder, markiser, porter og garasjeporter. Produktet er velegnet i boliger, næringsbygg, kontorer, butikker, hotell, tekniske rom og andre miljøer hvor det er behov for både automatisering og energiovervåking.

Montering

Enheten er konstruert for montering på DIN-skinne i sikringsskap og automasjonstavler. Shelly Pro 2PM kobles til i henhold til gjeldende koblingsskjema og integreres enkelt i eksisterende nettverk via Ethernet eller WiFi. Installasjon skal utføres av kvalifisert personell og i samsvar med gjeldende forskrifter for elektriske anlegg.

Forbehold

Energimålingen er beregnet for overvåking og analyse av strømforbruk og er ikke ment som grunnlag for offisiell energifakturering. Kontroller alltid at tilkoblet belastning er innenfor produktets spesifikasjoner. Funksjonalitet og kompatibilitet kan variere avhengig av programvareversjon, integrasjoner og valgt automasjonsplattform.

Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere. Ønsker du mer informasjon, se ”Hva kan du gjøre selv?”, hvor du også finner ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) for “Hva kan privatpersoner gjøre selv på det elektriske anlegget?”

Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i en av våre varehus og/eller andre butikker som selger samme type varer. “Når EE-produkter blir avfall”