Tolsen Skrutrekkere • 92967
Tolsen Skrutrekker Slim VDE 1000V PZ2 X100
"Gjør det selv" Produktet inngår ikke i ett fast elektrisk anlegg og forbrukere kan lovlig installere og/eller benytte dette selv.
Hent-i-Butikk Sjekk lagerstatus
- VDE 1000V godkjent
- Slim isolert utførelse
- PZ2 profil
- Ergonomisk håndtak
- Les mer...
- Sammenlign
Handlinger
- Beskrivelse
- Produktdetaljer
- Miljøparametere
- ETIM
- Kundeomtale
- Spørsmål og svar
- Dokumentasjon
- Varianter av artikkel
- Lagerstatus
Tolsen Skrutrekker Slim VDE 1000V PZ2x100 er utviklet for sikkert arbeid på elektriske installasjoner opptil 1000V. Den slanke isolasjonen gjør det enklere å komme til skruer i dyptliggende terminaler og koblingspunkter.
Skrutrekkeren har ergonomisk håndtak som gir godt grep og kontroll ved installasjon og service.
Teknisk beskrivelse
Skrutrekkeren er VDE-godkjent opptil 1000V og har Pozidriv PZ2 profil med klingelengde på 100 mm. Slim isolert utførelse gir god tilgjengelighet ved elektriske installasjoner.
Funksjonalitet
Gir sikker og effektiv håndtering av PZ-skruer ved elektrisk installasjon og vedlikehold.
Bruksområde
Egnet for elektrikere ved arbeid på brytere, sikringsskap og annet elektromateriell.
Montering
Brukes manuelt til montering og demontering av PZ-skruer.
Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere. Ønsker du mer informasjon, se ”Hva kan du gjøre selv?”, hvor du også finner ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) for “Hva kan privatpersoner gjøre selv på det elektriske anlegget?”
Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i en av våre varehus og/eller andre butikker som selger samme type varer. “Når EE-produkter blir avfall”