Nuki Smart adgangskontroll • 95079
Nuki Smart Lock, Keypad 2 NFC, Door Sensor
Hent-i-Butikk Sjekk lagerstatus
- Komplett smartlåspakke
- NFC, kode og finger
- Dørstatus i sanntid
- Nøkkelfri adgang
- Enkel montering
- Les mer...
- Sammenlign
Handlinger
- Beskrivelse
- Produktdetaljer
- Miljøparametere
- ETIM
- Kundeomtale
- Spørsmål og svar
- Dokumentasjon
- Lagerstatus
Denne pakken samler tre produkter som gir deg et komplett system for smart adgangskontroll i inngangsdøren. Nuki Smart Lock Ultra Nordics er selve motoren i løsningen, en elegant smartlås i rustfritt stål utviklet spesielt for nordiske dører med bolt og separat lås. Den monteres på innsiden av døren uten boring eller inngrep, og lar deg låse og låse opp fra app, nettleser eller stemmestyring uansett hvor du befinner deg.
Nuki Keypad 2 NFC gir familien, gjestene og leietakerne en enkel vei inn uten mobiltelefon eller nøkkel. Du velger selv mellom fingeravtrykk, personlig adgangskode eller kontaktløs åpning med NFC, der et enkelt tapp med mobil eller smartklokke låser opp døren. Nuki Door Sensor fullfører systemet ved å registrere om døren faktisk er lukket, slik at du slipper tvilen om du husket å lukke etter deg.
Sammen gir de tre produktene deg nøkkelfri inngang, full oversikt over dørstatus og fleksibel tilgangsstyring for flere brukere. Alt administreres sentralt i Nuki-appen, og du kan fortsatt bruke de eksisterende nøklene dine som før. Pakken passer like godt i enebolig og leilighet som på hytte og i utleieenheter.
Teknisk beskrivelse
Nuki Smart Lock Ultra Nordics har en kropp i rustfritt stål med diameter på 57 mm og høyde på 58 mm, og veier 250 gram. Låsen drives av en børsteløs motor og et internt litium-polymer batteri som lades via magnetisk USB-C-port med full ladetid på cirka 2 timer. Ved bruk av Thread eller Bluetooth varer batteriet i opptil 12 måneder, mens innebygd WiFi gir opptil 6 måneders driftstid. Låsen støtter Matter og passer skandinaviske sylindere med bolt og separat lås.
Nuki Keypad 2 NFC kommuniserer trådløst med kompatible, Matter-klare Nuki Smart Lock-modeller via Bluetooth, og støtter tre opplåsingsmetoder: fingeravtrykk, 6-sifrede adgangskoder og NFC. Enheten lagrer opptil 20 fingeravtrykk, 200 koder og 35 NFC-nøkler, drives av fire AAA-batterier og er IP-klassifisert for utendørs montering.
Nuki Door Sensor benytter magnetisk deteksjon for å registrere om døren er åpen eller lukket, og kobles til smartlåsen via Bluetooth. Sensoren er IP65-sertifisert, batteridrevet med batteri inkludert, og har en kompakt utforming som passer de fleste dørtyper.
Funksjonalitet
Pakken gir deg flere måter å komme inn på, tilpasset hvem som skal ha tilgang. Med Auto Unlock kjenner smartlåsen igjen at du nærmer deg og åpner døren automatisk, slik at du slipper å ta frem telefonen. Keypaden lar deg åpne med fingeravtrykk eller kode, og med NFC kan du holde iPhone, Apple Watch eller en kompatibel Android-enhet inntil panelet uten å åpne appen i det hele tatt. Apple-brukere kan lagre digitale nøkler i Apple Wallet via Home Key, mens Samsung-brukere kan benytte Digital Home Key. Koder kan settes opp som permanente eller tidsbegrensede, noe som er praktisk for rengjøringshjelp, håndverkere og gjester. Dørsensoren gir varsler i sanntid dersom døren åpnes uventet eller står åpen for lenge, og kombineres med automatiske låsefunksjoner for ekstra trygghet. All tilgang administreres samlet i Nuki-appen med lokal kryptert lagring, og du får full logg over hvem som har vært inne og når
Bruksområde
Pakken passer for privatboliger, leiligheter, hytter, sekundærboliger og utleieenheter der flere personer trenger tilgang. Løsningen er særlig nyttig for barn, eldre og gjester som ikke bruker mobilapp, siden de kan komme inn med kode eller fingeravtrykk. For deg som reiser mye eller leier ut, gir kombinasjonen av fjernstyrt lås og dørsensor trygghet om at døren faktisk er lukket og låst. Systemet fungerer også godt i delte boformer og profesjonelle sammenhenger der adgang må gis og trekkes tilbake raskt.
Montering
Smartlåsen monteres på innsiden av døren uten boring eller endringer, og er ikke synlig fra utsiden. Keypaden festes utvendig ved døren med medfølgende kraftig teip eller skruer, og krever verken kabling eller strømtilkobling. Dørsensoren monteres tilsvarende enkelt med dobbeltsidig tape eller skruer. Alle tre enhetene pares med hverandre gjennom trinn for trinn-guiden i Nuki-appen, og hele installasjonen tar normalt bare noen minutter per enhet. Eksisterende nøkler kan brukes som før.
Forbehold
Nuki Smart Lock Ultra Nordics er ikke kompatibel med låser som kun opereres med en lås uten bolt. Gjennomfør derfor en kompatibilitetssjekk på nuki.io/check før kjøp for å sikre at løsningen passer til din dør. Keypad 2 NFC og Door Sensor fungerer kun som tilbehør til kompatible Nuki Smart Lock-modeller. NFC-funksjoner som Apple Home Key og Samsung Digital Home Key krever kompatibel smartlås og i enkelte tilfeller Matter-hub og støttet enhet, mens alternativet Nuki App-modus gir NFC-tilgang uten hub. Batterilevetid varierer med bruksmønster, temperatur og oppsett. Monteringsposisjon og dørtype kan påvirke nøyaktigheten til dørsensoren. Produktene er utviklet i Østerrike og produsert i Europa. Alt som går på strøm eller batterier er EE-avfall og skal leveres til retur når det ikke lenger kan brukes.
Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere. Ønsker du mer informasjon, se ”Hva kan du gjøre selv?”, hvor du også finner ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) for “Hva kan privatpersoner gjøre selv på det elektriske anlegget?”
Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i en av våre varehus og/eller andre butikker som selger samme type varer. “Når EE-produkter blir avfall”