Varmecomfort FLXHEAT varmekabelmatte 100W/m² 2,0m² 200W • 1006102

FLXHEAT varmekabelmatte 100W/m² 2,0m² 200W

-+
Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.
  • Lavtbyggende gulvvarme
  • Kun 5mm overdekking
  • For eksisterende gulv
  • Les mer...

FLXHEAT varmekabelmatte er en løsning for ettermontering av gulvvarme, spesielt designet for rehabilitering der byggehøyden er begrenset. Med en tykkelse på kun 3,4 mm og et krav om 5 mm overdekking, integreres den enkelt i eksisterende gulv.

Denne matten leverer en jevn varmeeffekt på 100 W/m², med en total effekt på 200 W for et 2,0 m² stort område. Den robuste konstruksjonen sikrer holdbarhet og enkel installasjon av nytt gulvbelegg som fliser over den ferdige installasjonen.

Teknisk beskrivelse

FLXHEAT varmekabelmatte har en total effekt på 200 W ved en effekttetthet på 100 W/m². Den benytter en Ø3,4 mm varmekabel og krever kun 5 mm overdekking av masse som fliselim eller flytsparkel. Omgivelsestemperaturen under installasjon må ikke være lavere enn 5°C.

Funksjonalitet

Denne varmekabelmatten gir effektiv og jevn gulvvarme med en lav byggehøyde. Den er ideell for renovering, da den minimerer behovet for å øke gulvnivået. Den raske varmefordelingen gir komfortabel varme der det trengs.

Bruksområde

Varmekabelmatten er egnet for innendørs bruk i boliger og næringsbygg, spesielt i rehabiliteringsprosjekter. Den installeres på eksisterende stabile gulv og gir komfortabel gulvvarme med minimal byggehøyde.

Montering

Varmematten legges på eksisterende stabile gulv og må overdekkes med minimum 5 mm egnet masse. Dette produktet er ment for fast installasjon og skal installeres av en registrert installasjonsvirksomhet (elektriker).

Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere. Ønsker du mer informasjon, se ”Hva kan du gjøre selv?”, hvor du også finner ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) for “Hva kan privatpersoner gjøre selv på det elektriske anlegget?”

Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i en av våre varehus og/eller andre butikker som selger samme type varer. “Når EE-produkter blir avfall”