WAGO Tilbehør koblingsboks • 1221938

Wago Gelbox for 221 og 2773 størrelse 3

WAGO Gelbox størrelse 3 er utviklet for å beskytte skjøter mot fuktighet og ytre påvirkninger i krevende miljøer. Gelboksen brukes sammen med WAGO koblingsklemmer i serie 221 og 2273 og er fylt med gel som omslutter forbindelsen og bidrar til en sikker og pålitelig installasjon.

Løsningen er enkel å bruke og krever ingen spesialverktøy. Gelboksen kan åpnes igjen ved behov for omkobling eller vedlikehold, noe som gjør den fleksibel både ved nyinstallasjoner og serviceoppdrag. Det komplette systemet med Gelbox og kompatible WAGO-klemmer er VDE-testet og IPX8-sertifisert.

Teknisk beskrivelse

Gelboks størrelse 3 for bruk med WAGO koblingsklemmer i serie 221 og 2273. Produktet leveres uten koblingsklemmer og har kapslingsgrad IPX8 ved 2 meter vanndybde i opptil 2 timer. Boksen er produsert i polypropylen og har mål på 33,6 x 17,8 x 52,7 mm. Driftstemperaturen er fra -55 °C til +85 °C. Farge grå.

Funksjonalitet

Gelboksen beskytter elektriske skjøter mot fukt og vanninntrengning. Den ferdigfylte gelen gjør installasjonen rask og enkel, samtidig som forbindelsen kan åpnes igjen ved senere behov. Produktet er silikonfritt og egnet for lang tids lagring.

Bruksområde

Egnet for beskyttelse av skjøter i installasjoner hvor det er behov for ekstra fuktbeskyttelse. Benyttes sammen med kompatible WAGO koblingsklemmer i serie 221 og 2273.

Montering

Den ferdig koblede WAGO-klemmen legges inn i gelboksen før boksen lukkes og låses. Installasjonen kan senere åpnes igjen ved behov for omkobling eller utskifting.