Shelly Dimmer 0\/1-10V PM (GEN3) • 4542663

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3

-+
Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.
Shelly Dimmer 0\/1-10V PM Gen3 er en WiFi-styrt 0\/1-10V styring. Enheten er beregnet for styring av belysning, motorer, ventiler og lignende. Takket være det kompakte designet passer den i de fleste vegg- og takbokser.

Merk, det finnes to forskjellige Shelly 0\/1-10V styringer:
• Shelly Dimmer 0\/1-10V PM Gen3 (denne enheten): Fungerer i sourcing mode, noe som betyr at den genererer sitt eget 1-10V signal. Enheten har også innebygd relé for cut-off og effektmåling.
• Shelly Plus 0-10V Dimmer: Fungerer i syncing mode, noe som betyr at enheten IKKE genererer et 1-10V signal selv. Den kan derimot brukes til å dimme et 1-10V signal, som for eksempel et 1-10V styrt belysningsarmatur.

Shelly Dimmer 0\/1-10V PM Gen3 settes opp og styres enkelt gjennom Shelly Smart Control-appen eller ditt foretrukne smarthussystem. Shelly-enheter fungerer 100 % lokalt og trenger kun et lokalt nettverk for å fungere. Shelly kan brukes alene i Shelly Smart Control-appen eller med mer enn 200 partnersystemer som Google Home, Amazon Alexa, Home Assistant, Samsung SmartThings, Athom Homey og mange flere.

Funksjoner
Shelly Dimmer 0\/1-10V PM Gen3 brukes mest til styring av 1-10V forkoblinger til belysning, men er også ideell for regulering av hastigheten på vifter, motorer og lignende. Enheten har to innganger for vanlige 1-polet brytere med og uten fjærpåvirkning og kan dermed styres via en- og to-knapps betjening. Enheten støtter nattmodus, slik at lyset automatisk kan tennes på et lavere lysnivå om natten. Det er også mulig å stille inn minimums- og maksimums lysstyrke, hastigheten på dimmingen, auto on\/off-timere og mye mer.

Tilkobling
Shelly Dimmer 0\/1-10V PM Gen3 kan kobles til internett eller det lokale nettverket via 2,4 GHz WiFi. I tillegg har enheten innebygd Bluetooth, slik som resten av Pro- og Plus-enhetene, og kan derfor også brukes som gateway til Shelly batteridrevne Bluetooth-enheter.

Alle Shelly-enheter fungerer lokalt uten tilkobling til Shelly Cloud, men det anbefales å aktivere denne for enkel datalagring samt økt funksjonalitet. Enhetene kan dessuten kommunisere via MQTT, HTTP og WebSocket. Alle støtter TLS.

Maskinvare
Enheten er utstyrt med generasjon 3 maskinvare, som blant annet består av den kraftige ESP-Shelly-C38F CPU med 8MB flash. Dette gjør Shelly Dimmer 0\/1-10V PM Gen3 fremtidssikret og gir mulighet for å bruke skriptfunksjoner og virtuelle enheter for avansert og brukertilpasset funksjonalitet.

Lenker
Teknisk dokumentasjon: https:\/\/kb.shelly.cloud\/knowledge-base\/shelly-dimmer-0-1-10v-pm-gen3
Lær å programmere Shelly: https:\/\/youtu.be\/96l7F80KgUg?si=HTuGaF9HT-pfwabL
Guider, tips og triks: https:\/\/shelly.guide\/

Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere. Ønsker du mer informasjon, se ”Hva kan du gjøre selv?”, hvor du også finner ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) for “Hva kan privatpersoner gjøre selv på det elektriske anlegget?”

Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i en av våre varehus og/eller andre butikker som selger samme type varer. “Når EE-produkter blir avfall”