Namron Smart dimmer • 4512791

Namron Simplify Dimmer LED 1-2-Pol 300W

fra Namron Namron Simplify
Se/Still ett spørsmål ()
-+
Elektrisk materiell beregnet på å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg, kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.
  • Bluetooth og Zigbee-støtte
  • Kompatibel med Simplify-app
  • Athom Homey-integrasjon
  • 1-2-pol konfigurasjon
  • OTA-oppdatering via app
  • Les mer...
  • Fungerer med

    Virker med Homey Pro Virker med Homey Virker med Simplify

    Del av Smarthusløsning

    • Dokumentasjon

      • FDV
      • Brukerveiledning

Namron Simplify Dimmer LED 1–2 Pole 300W er en del av den nye Namron Simplify-serien – utviklet med fokus på brukervennlighet og fleksibilitet. Dimmeren gir deg mulighet til å velge mellom Bluetooth Mesh og Zigbee 3.0, og kan enkelt styres via Namron Simplify-appen eller integreres med Athom Homey for avanserte funksjoner. Med støtte for både 1-pol og 2-pol dimming, passer den perfekt til LED og glødelamper, og gir deg full kontroll over belysningen – uansett om du ønsker en enkel appstyring eller avansert smarthusautomatisering.

  • LED-indikatorer gir tydelig tilbakemelding ved paring og modusbytte
  • Fabrikkinnstilt til Bluetooth – enkelt å komme i gang
  • Touchlink og Find & Bind tilgjengelig i Zigbee-modus
  • OTA-modus aktiveres manuelt via knappetrykk

Teknisk beskrivelse

  • Driftsspenning: 220–240V 50/60Hz
  • Last:LED: 1–200VA (bakkant), 1–100VA (forkant)
  • Glødelampe: 10–300VA
  • IP-grad: IP20
  • Mål: 45.9 x 43.4 x 17.5 mm
  • Montering: Standard veggboks
  • Protokoll: Bluetooth Mesh / Zigbee 3.0
  • Beskyttelse: Kortslutning, overbelastning, overtemperatur

Funksjonalitet

  • Støtte for både Bluetooth og Zigbee – velg selv!
  • OTA-oppdateringer via Simplify-appen
  • Kompatibel med Athom Homey via egen app
  • Støtte for eksterne momentbrytere (S1, S2, P)
  • 1–2-pol dimming for fleksibel installasjon

Bruksområde

Dimmeren kan styres direkte via Namron Simplify-appen over Bluetooth Mesh, eller kobles til Simplify Gateway for Zigbee 3.0-styring og fjernkontroll. Den støtter også automasjoner og fjernstyring via internett. For avanserte brukere kan dimmeren integreres med Athom Homey, hvor en egen Namron Simplify-app gir full funksjonalitet.

Montering

Monteres enkelt i standard veggboks. Kun momentane brytere støttes ved ekstern tilkobling. Konfigurasjon gjøres via Simplify-appen eller kompatibel smarthus-hub. Installasjon skal utføres av registrert installasjonsvirksomhet.

Forbehold

Installasjon av dette produktet må utføres av en registrert installasjonsvirksomhet i henhold til Forskrift om elektrisk utstyr § 21. Produktet er ment for fast elektrisk installasjon og skal monteres i henhold til lokale sikkerhetsstandarder og gjeldende regelverk. Feil installasjon kan medføre fare for personskade eller skade på eiendom.

Vi er etter Forskrift om elektrisk utstyr § 21 pliktig til å informere våre forbrukere at installasjonsmateriell ment for å kunne inngå i et fast elektrisk anlegg kan kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntatt er elektrisk materiell som utelukkende er ment for bruk i faste teleinstallasjoner, og elektrisk materiell som forbruker selv lovlig kan installere. Ønsker du mer informasjon, se ”Hva kan du gjøre selv?”, hvor du også finner ekstern lenke til dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) for “Hva kan privatpersoner gjøre selv på det elektriske anlegget?”

Alt som går på strøm eller batterier (EE-avfall) skal leveres til retur når det ikke kan brukes lenger. Du kan returnere dette gratis i en av våre varehus og/eller andre butikker som selger samme type varer. “Når EE-produkter blir avfall”